KONST / Litografier / Färglitografi 16197109
nr 1619 7109
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Sommarkust. Signerad, numrerad 301/350. Färglitografi, bildmått: 31x43 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:30:50
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman